StarCraft Remastered

30 mar Informacje o aktualizacji 1.21.5 Pozdrawiamy was, cerebraci, egzekutorzy i dowódcy! Przybyła aktualizacja 1.21.5! Funkcje i usprawnienia Zaktualizowano pulę map Ligi Pogranicza. Zastąpiono Jade i Match Point mapami Transistor i Gladiator z 5. sezonu ASL. Czerwony vs niebieski to obecnie domyślne kolory zawodników dla meczów „Góra kontra dół” w trybie wieloosobowym 1 na 1. Zoptymalizowano wydajność profilów graczy Battle.net. Uproszczono podstawową pomoc dot. komend czatu. Lista wszystkich dostępnych komend wyświetla się po wpisaniu /help. Ustawienia rozgrywki wieloosobowej, w tym nazwa gry, plik mapy, typ gry, drużyny, szybkość oraz tempo reakcji są teraz zapisywane i są dostępne nawet po ponownym zalogowaniu się gracza do gry. Poprawki błędów Usunięto błąd, który okazjonalnie powodował zawieszenie się gry przy starcie. Usunięto błąd powodujący wyświetlanie komunikatu „Error# 112 Storm Error” przy próbie wczytywania zapisanej gry dowolnej. Dane postaci, np. czas rozgrywki oraz ogólne statystyki przechodziły dalej, gdy gracze tworzyli w różnych regionach profile o tych samych nazwach. Ponadto złagodziliśmy kryteria systemu dobierania graczy, tak aby wyszukiwanie było szybsze i bardziej agresywne pod kątem MMR.Savirrux0 30 mar
27 mar 2017 Zasady postępowania na forum Zasady postępowania – prosimy przeczytać Witaj na forach dyskusyjnych StarCraft II! Zostały one stworzone z myślą o utworzeniu przyjaznego środowiska dla graczy StarCraft II do dyskusji na temat wszelkich aspektów tej gry. Fora społecznościowe mają się najlepiej, jeśli wszyscy użytkownicy traktują się nawzajem z szacunkiem i grzecznością. Dlatego też prosimy o poświęcenie odrobiny czasu na przeczytanie zasad postępowania. Wyszukiwarka Nowa funkcja wyszukiwania na górze strony społecznościowej StarCraft II jest niezwykle bogata w opcje. Używaj jej, aby odnaleźć podobne tematy, wpisy na blogu lub podstrony, które mogą zawierać odpowiedź na twoje pytanie bez potrzeby zakładania nowego wątku na forach. Założenie nowego wątku obok innego już istniejącego często zakończy się jego usunięciem. Dalsze zamieszczanie usuniętych wątków doprowadzi do tymczasowego bana za spam. Co najgorsze, zdenerwujesz innych użytkowników forów, jeśli nie poświęcisz minuty na próbę znalezienia odpowiedzi. Ocenianie Nowy system oceniania promuje pozytywne dyskusje i pozwala na pogrzebanie nieprzydatnych wpisów, a nawet zgłoszenie tych wiadomości, które łamią zasady postępowania. Po najechaniu na wpis zobaczysz ikonki, reprezentujące kciuk do góry (lubię) i kciuk w dół (nie lubię). Kliknięcie w kciuk do dół pozwala na wybranie jednej z kilku opcji. „Nie lubię” negatywnie oceni wpis. Jeśli wiele osób użyje tej opcji wpis zacznie zanikać, a z wystarczającą ilością głosów, zostanie on całkowicie schowany. Możesz także łatwo zgłosić moderatorom wpis, zaliczany do kategorii spamu lub trollowania. Jeśli chcesz wysłać dokładny opis złamania regulaminu, użyj opcji „zgłoś”.Madkipar3 27 mar 2017
04 wrz Jak włączyć język polski? Podczas instalacji oraz w menu opcji gry nie ma do wyboru języka polskiego, a widzę że ludzie takowy mają, gdzie się go włącza?rozrabiaka13 04 wrz
01 wrz Battle net rozmowy czat i dodawanie znajomych Kiedy zrobicie coś żeby można było normalnie pisać z kimś z battle netu? Irytujące to jest że wiadomość widzę ale nie mogę odpisać z gry tylko muszę wyjść na pulpit. Podobna sprawa z dodawaniem znajomych. Po grze chciałem dodać kilka osób ale nie ma żadnego profilu ani nic. A jak dodam przez czat to nie wiem czy będzie dodany do battle neta. Czy możecie w końcu takie rzeczy ogarnąć? Mieliście na to sporo czasu. Remaster jest udany ale te błędy na każdym kroku są denerwujące już ...SamirDuran2 01 wrz
01 sie Jakie fanowskie kampanię polecacie? Siemka :) Właśnie jestem po przejściu oryginału wraz z dodatkiem. Pamiętam, że swego czasu, jak jeszcze internet miałem jedynie w szkole to czytałem, że są jakieś nieoficjalne kontynuację kampanii. Niestety później odszedłem od Starcrafta, a teraz pograłbym sobie w coś fajnego i wymagającego :) Jeżeli ktoś miałby coś godnego polecania, to z góry dziękuję. PozdrawiamVenturas1 01 sie
26 lip 1.22 patch and bugs! Hi Blizzard admins, it is all the time problem with points after game ( + / - MMR if you win or lose ). I won 2 games in the row and I didn't get MMR points... I see "Cannot display results at this time. Your stats have been recorded and will be updated shortly". Blizzard, can you do something with this bug? Regards,Vamp0 26 lip
22 lip Ranking system! https://starcraft.com/pl-pl/articles/21953989 Kiedy można się spodziewać nowego patcha?:) Imo zmiana mocno na plus, ciekawe czy ranking będzie globalny czy podzielony na serwery.Gauss2 22 lip
19 cze Kampania ( Co oni zrobili z poziomem trudności ... ) Zagrałem pierwsze 6 misji i praktycznie bez mniejszego trudu. Fale ataku praktycznie nie istnieją. Po misji Norad II mam dość. Coś jest nie tak z poziomem. Kurde po 3 min od przejęcia bazy atakują mnie 2 x lingi po 2 min następne 2 . No co jest? Jak atakuje baze to jednostki stoją w tych samych miejscach nawet nie próbują podejść do mojej armii. Podobnie z misją 3 gdzie musieliśmy się bronić. 30 min. Przez 20 min rozwaliłem wszystko. A potem 10 min czekania na ukończenie misji. Zero fal ataku. Żadnej. Co blizz zrobił z falami ataku i AI to jest jakieś nieporozumienie. Niby jest dubbing ale co z tego skoro przechodzę kampanie na poziomie very easy za łatwe to jest. Poziom trudności nie istnieje wogole. Macie tak samo może?SamirDuran56 19 cze
13 cze Link do Forum w aplikacji Battle.net. Witam, Nie działa link do forum Starcraft z aplikacji Blizzard (Battle.net). Starcraft - opcje - fora. Wysyła na stronę z błędem "404 Strona nie znaleziona". Podobny link (Starcraft II - opcje - fora), tylko do forum Starcraft II działa bez problemu. Pozdrawiam.Neoikp2 13 cze
05 maj SC:R - wersja pudełkowa Witam. Jakoże ogłoszono premierę i cenę preordera (bardzo rozsądną cenę, swoją drogą) nasuwa się pytanie: czy na rynek europejski gra będzie wydana w wersji pudełkowej? Jak dotąd, wiadomo tylko, że Korea takową dostanie. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na premierę. :-)Morgesztern18 05 maj
02 maj Czy starcraft I kupiony w tym roku jest równy remaster Czy jeżeli kupowałem w tym roku starcraft I z dodatkiem za tą samą cenę za jaką jest teraz remastered to mam szanse uzyskać ową nowszą wersję?VanDerFenix8 02 maj
24 kwi SC vs Remaster vs Mass Recall Kto grał w Mass Recall i jakie odniósł wrażenia? Ja jestem oszołomiony - pomijając trochę bugów Mass Recall wnosi w rozgrywkę o wiele więcej świeżości i kopa niż Remaster. Poza tym ten poziom trudności - ustawiłem najłatwiejszy żeby se popykać na spokojnie, a tu wrogowie żyć nie dają :). A jak tam u Was?Blasser3 24 kwi
07 kwi gra niedziala witam pobralem i zainstalowalem gre starcraft na windows 7 ultimate po urochomieniu gry wyskakuje komunikat gra sjuz dziala jednak gra sie nie zawaczaartanis2 07 kwi
23 mar Dobieranie graczy – czas oczekiwania w kolejce Czołem Cerebraci, Dowódcy i Egzekutorzy, W nocy wprowadziliśmy zmiany do systemu dobierania graczy, który powinien zmniejszyć maksymalny czas oczekiwania w kolejce. Teraz po upływie 3 minut system będzie stopniowo zwiększał pulę graczy, z której wyszukuje potencjalnych przeciwników do gry. Pozdrawiam!Savirrux0 23 mar
22 mar Problem z maskowaniem jednostek Problem z maskowaniem mianowicie w momencie przejścia jednostek w tryb maskowania o dziwo nie zawsze :( ekran robi mi się niebieski gdyby nie to że nie robi się zawsze pomyślałbym że to jakieś utrudnienie bo mapa jest wtedy mniej czytelna ale ma to sprawiać wrażanie widoku z persoektywy postaci ... ale tak nie jest wiec zakładam ze to jakiś błąd.. Dodatkowo gdy owy tryb mi się uruchomi to już nie da rady wrócić do normalnych barw .. jedynie odpalenie gry od nowa pomaga :( Czy coś takiego ktoś miał ewentualnie jak sobie z tym poradzić ?Xanthe0 22 mar
19 mar Informacje o aktualizacji 1.21.4 Pozdrawiamy was, cerebraci, egzekutorzy i dowódcy! Przybyła aktualizacja 1.21.4! Funkcje i usprawnienia W ramach obchodów 20. rocznicy, dodaliśmy kolejną, wyjątkowa skórkę konsoli. Można ją włączyć w opcjach gry. Mamy nadzieję, że wam się spodoba i dziękujemy za nieustanne wsparcie przez ostatnie 20 lat. https://starcraft2.com/pl-pl/sc20 Dodaliśmy obsługę tempa reakcji w wysokości 20 oraz 24. Zoptymalizowaliśmy wydajność elementów interfejsu dla bramek, rejestru, informacji rankingowych i ekranów rankingów. Poprawki błędów Naprawiono błąd, który powodował, że często nie udawało się ustawić meczu rankingowego i trzeba było ponownie ustawić się w kolejce. Naprawiono błąd, który powodował zawieszanie się gry podczas dołączania do rozgrywki. Naprawiono błąd, który powodował wyświetlanie zbyt dużego kursora na ekranach Mac z wyświetlaczem Retina. Naprawiono błąd, który powodował nie wyświetlanie tempa reakcji. Naprawiono błąd, który powodował, że wpisanie japońskich lub chińskich znaków doprowadzało do rozłączenia. Usunięto opcję łączenia profilu z interfejsu.Kheluriel1 19 mar
14 mar Problem z FPS w HD Witam Serdecznie Wszystkich Mianowicie mam pewien problem z Starcraftem Remaster ponieważ gdy gram w wersji bez HD mam 100-120 FPS i jest ok, ale jak odpalam wersje HD tutaj jest krzak 15FPS nieraz 20 i nie da się grać tak naprawdę, co ciekawe sc2 na niskich detalach w rozdzielczości HD łapie po 40-50 ktoś miałby jakieś rozwiązanie. Dodam że gram akurat na laptopie i zdaje sobie sprawę że w sc2 nie pogram sobie bo i tak małe fps-y a jestem po za moim pc gdzie mogę grać sobie na spokojnie i bez problemów lecz moje zdziwienie było mega kiedy sc remaster ścina w HD kiedy sc2 mam ponad 40 fpsów oO jakieś porady ?? Dodam że nawet myślałem że może na zintegrowanej karcie się gra uruchamia ale właśnie nie tylko na Quadro. Proszę o pomoc gdyż jestem na wyjeździe i pograł bym w normalnych warunkach w sc remaster. Tutaj załączam specyfikację: --------[ EVEREST Home Edition (c) 2003-2005 Lavalys, Inc. ]------------------------------------------------------------ Wersja EVEREST v2.20.405/pl Strona domowa http://www.lavalys.com/ Typ raportu Kreator raportów Komputer DESKTOP-BCAJ53O Generator raportu Radosław System operacyjny Windows 10 Pro Professional 6.3.16299 Data 2018-03-07 Czas 23:25 --------[ Podsumowanie ]------------------------------------------------------------------------------------------------ Komputer: System operacyjny Windows 10 Pro Professional Dodatek service pack systemu operacyjnego - DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c) Nazwa komputera DESKTOP-BCAJ53O Nazwa użytkownika Radosław Płyta główna: Typ procesora 4x , 2200 MHz Nazwa płyty głównej Nieznane Mikroukład płyty głównej Nieznane Pamięć fizyczna 16264 MB Typ BIOS'u Nieznane Port komunikacyjny Intel(R) Active Management Technology - SOL (COM3) Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1) Ekran: Karta wideo Intel(R) HD Graphics 3000 (2108 MB) Karta wideo Intel(R) HD Graphics 3000 (2108 MB) Karta wideo Quadro 1000M Karta wideo Quadro 1000M Monitor Standardowy monitor PnP [NoDB]ImBaCk2 14 mar
07 mar Nagrody z okazji SC20 / 1.21.4 Czołem Cerebraci, Dowódcy i Egzekutorzy, Przygotowując się do wprowadzenia aktualizacji 1.21.4 napotkaliśmy niespodziewane problemy i musimy je odłożyć. Z tego powodu skórka konsoli z okazji 20 rocznicy StarCrafta nie będzie dostępna do momentu, kiedy wspomniana aktualizacja zostanie wprowadzona. Pracujemy intensywnie nad jak najszybszym rozwiązaniem tych problemów. Zaktualizujemy ten wątek, kiedy będziemy mieć więcej informacji. Dziękujemy za cierpliwość!Katriedna0 07 mar
28 lut Remasterowane wrażenia! W tym wątku opowiadamy sobie jakie są wrażenia z gry!1 Moim największym wrażeniem jest to, że zapamiętałem grę dokładnie jak wygląda! Te podbite grafiki są dokładnie takie jak je zapamiętałem, jak moja wyobraźnia je zapamiętała! To jest po prostu niesamowite! A jakie są wasze wrażenia?Worm91 28 lut
18 lut Błędy w opisach SC: BW protosi W zaawansowane budowle -> obserwatorium - próbnik ma opis "przywołaj obserwatora" zamiast "przywołaj obserwatorium". W podsumowaniu misji "Powrót na Char" zergowe szczepy Garm i Grendel opisane są jako "zbuntowani khalaici" zamiast "zbuntowane zergi". Jak coś jeszcze zauważę, dam znać. W wątku poświęconym tłumaczeniom w SC2 zwróciłem też uwagę na niespójność wypowiedzi Kerrigan w SC i SC2 (ten sam tekst przetłumaczony na 2 różne sposoby), ale na razie bez odzewu ;).Blasser0 18 lut
12 lut Informacje o aktualizacji 1.21.3 Funkcje i usprawnienia Zaktualizowano algorytm globalnego systemu meczowego. Do dyskusji na ten temat możecie dołączyć na naszych forach (w j. ang). Przeprojektowano dystrybucję map w grach dowolnych i dodano wsparcie dla chmury. Pobieranie peer-to-peer odbywać się będzie tylko jeśli gracz nie może pobrać mapy z chmury. Zoptymalizowano ponowne wysyłanie pakietów gry dowolnej, po wykryciu słabego połączenia między graczami. Przeprojektowano paski pokazujące opóźnienia między graczami w poczekalni dla większej dokładności. Więcej informacji można znaleźć w wątku na naszym forum (w j. ang.). Dodano obsługę dynamicznego tempa reakcji w grach dowolnych. Jest to teraz pierwsza opcja na suwaku tempa reakcji. Zoptymalizowano wydajność ekranu wyników gry w systemie meczowym. Podwojono limit pocisków CCMU do 400. Wsparcie EUD dla dodatkowych map Dodano następujące klawisze do dozwolonych skrótów: ' ; . , \ [ ] Poprawki błędów Teraz komenda /f la wyświetla bieżącego, zalogowanego użytkownika zamiast łączyć poprzednich i bieżących znajomych użytkownika.Savirrux0 12 lut
24 sty Informacje o aktualizacji 1.21.2 Pozdrawiamy was, cerebraci, egzekutorzy i dowódcy! Przybyła aktualizacja 1.21.2! Funkcje i usprawnienia W ramach naszych nieustających prac nad poprawą problemów z opóźnieniami sieciowymi, zaimplementowaliśmy wsparcie STUN NAT 2. Powinno to znacznie zmniejszyć liczbę osób przekierowywanych na serwery proxy, dlatego większość graczy nie będzie już musiała zmieniać ustawień routerów na port 6112. Ponownie zaktualizowaliśmy algorytm tempa reakcji. Teraz określa on najbardziej optymalne tempo początkowe zamiast zaczynać od wartości 16. Tempo reakcji jest teraz wyświetlane w lewym górnym rogu ekranu. Kombinacja klawiszy Ctrl+Alt+T pozwala włączać i wyłączać tę opcję. Wyświetlanie liczby klatek animacji na sekundę można teraz włączać i wyłączać kombinacją klawiszy Ctrl+Alt+F. Wprowadziliśmy wiele innych usprawnień i poprawek błędów emulatora EDU, w tym wsparcie dla dodatkowych map. Zapraszamy do dyskusji (w języku angielskim): Usprawnienia obejmujące opóźnienia sieciowe: https://us.battle.net/forums/en/starcraft/topic/20760836407?page=1 EUD (wydłużona śmierć jednostek): https://us.battle.net/forums/en/starcraft/topic/20759418488?page=6 Savirrux1 24 sty
26 gru Remastered Co jeszcze?? Witam Jak wszyscy wiedzą została dawno już wypuszczona gra Starcraft Remastered, sam osobiście w to nie grałem widziałem na youtubie, i przyznam że dało mi to też troszkę do myślenia, przez co zastanawiam się czy blizzard zrobi kiedyś Warcrafta III Remastered, spotkałem się już z tym pare razy, i nie powiem, nie mówię że Warcraft III to zła gra, wręcz przeciwnie ja sam uwielbiam te grę to pierwsza gra blizzarda jaką polubiłem, ale kto wie czy może kiedyś wypuszczą kiedyś Warcrafta III Remastered. Jeśli tak, to co byście sądzili o tym by przy okazji zrobili to co nie co tak jak w starcrafcie II zwiększyli zaopatrzenie, i pozwolili kontrolować tyle jednostek ile na tworzymy, a nie tylko 12 jednostek, takie tam są moje małe sugestie, nikt nie musi mnie słuchać lub zgadzać się ze mną, jestem po prostu ciekaw. Żegnam i PozdrawiamSynRaynora18 26 gru
15 gru Informacje o aktualizacji - 1.21.1 Pozdrawiamy was, cerebraci, egzekutorzy i dowódcy! Przybyła aktualizacja 1.21.1. Funkcje i usprawnienia Rozszerzono wsparcie EUD (z ang. wydłużona śmierć jednostek) na dodatkowych mapach. Usunięto opóźnienia w meczowym systemie dobierania graczy poprzez preferowanie gospodarzy, którzy nie korzystają z serwerów proxy. Poprawki błędów Ogólne Teraz mapa EUD, Random Tower Defense, pozwala na maksimum graczy. Battle.net Teraz menu czatu będzie wyświetlać jeden identyfikator BattleTagu po wysłaniu wielu szeptów do tego samego gracza. Naprawiono komendę /users oraz statystyki wiadomości dnia. Naprawiono komendę /ignore. Kompatybilność Naprawiono błąd, który powodował, że na komputerach Mac z wyświetlaczem Retina gra otwierała się w bardzo małym okienku. Naprawiono błąd, który powodował, że zintegrowane karty grafiki Intel nie wyświetlały prawidłowo niektórych grafik typu sprite. Savirrux0 15 gru
10 gru Informacje o aktualizacji 1.20.11 Funkcje i usprawnienia Poprawiono komendę /f m, aby obejmowała znajomych ze współczesnego Battle.netu. Teraz gracze będą otrzymywać powiadomienia, kiedy znajomi wchodzą lub wychodzą z Battle.netu i wchodzą do gier. Teraz gracze będą powiadamiani o użyciu komendy /f r na nieprawidłowym użytkowniku. Poprawki błędów Naprawiono błąd, który powodował, że przycisk odświeżania wyświetlał gry na liście więcej niż raz. Naprawiono błąd powiązany z dostępem do map w chmurze na ekranie tworzenia gier, który powodował zawieszanie się gry. Teraz tempo reakcji w grach dowolnych i nierankingowych w trybie wieloosobowym zostanie zachowane zamiast wracać do domyślnej wartości 12. Dabrokaz2 10 gru
08 gru Informacje o aktualizacji - 1.21.0 Pozdrawiamy was, cerebraci, egzekutorzy i dowódcy! Aktualizacja 1.21.0 jest już dostępna. Skupia się ona na włączeniu EUD, zmiennych CCMU, poprawieniu systemu tempa reakcji i wprowadzeniu nowej puli map dla bieżącej edycji Ligi Pogranicza. Funkcje i usprawnienia EUD – Wydłużona śmierć jednostek Dodano emulator EUD, który obsługuje wyrównania EUD dla niestandardowych map. Nie mogliśmy się doczekać aż wprowadzimy tę funkcję w StarCraft Remastered i mamy nadzieję, że wam się spodoba. Dodatkowe informacje na temat EUD znajdziecie w naszym artykule. CCMU „Nie można tworzyć więcej jednostek” Fani Brood War mogą cieszyć się już zaktualizowanymi zmiennymi CCMU. Podnieśliśmy limit obiektów i pocisków, które mogą być wyświetlane w grze! Dodaliśmy też opcję, która pozwala graczom dostosować limit CCMU do pierwotnych wartości podczas tworzenia gry. Pula map Zaktualizowano bieżącą pulę map Ligi Pogranicza. Oto ona: CircuitBreakers1.0 Fighting Spirit Match Point Longinus II Neo Jade Tau Cross Destination Tempo reakcji Zaktualizowaliśmy nasz algorytm tempa reakcji, aby był inteligentniejszy. Nowy system jest bardziej dokładny w określaniu, czy tempo reakcji powinno zostać obniżone, a nawet potrafi je zwiększać. Powtórki Teraz gracze mogą oglądać własne powtórki z ekranu profilu. Poprawki błędów Ogólne Teraz zmiany szybkości gry i szybkości przewijania klawiszami oraz myszą powinny być zachowywane. Teraz naciśnięcie klawisza U przełącza szybkość powtórki po użyciu kombinacji Alt+Tab i wyjściu oraz powrocie do sesji powtórki. Teraz symbole + oraz = działają prawidłowo na czacie. Battle.net Teraz komendy /where i /whois działają prawidłowo dla znajomych z gier Blizzarda i spoza nich. Naprawiono błąd, który uniemożliwiał zmianę części ustawień graczy i ras w poczekalni trybu dla jednego gracza. Teraz graczom nawigującym szybko w menu klienta gry nie będzie się już wyświetlał czarny ekran. Kompatybilność Naprawiono błąd na komputerach Mac, który występował podczas dołączania do gry dowolnej w trybie wieloosobowym. Znane problemy: Brak możliwości zapisywania gry na mapach UED. Brak możliwości zapisywania powtórek na mapach EUD. Wspierana jest zdecydowana większość map EUD za wyjątkiem tych, które zmieniają grafikę gry SCR.Savirrux0 08 gru
17 lis Informacje o aktualizacji 1.20.10 Funkcje i usprawnienia Teraz gracze będą powiadamiani o zmianach tempa reakcji w grze. Zaktualizowano grafikę konsoli protosów. Teraz uczestnicy BlizzConu i posiadacze wirtualnego biletu mogą włączyć specjalną konsolę! Przeprojektowano funkcję historii czatu (klawisz „+”), aby zawierała okno dialogowe interfejsu, a nie normalną poczekalnię czatu. Naprawiono błędy związane z wiadomościami na czacie między graczami. Będziemy monitorować sytuację i wprowadzać dalsze usprawnienia. Poprawki błędów Ogólne Na mapach UMS z niestandardowymi nazwami jednostek teksty wyświetlane są prawidłowo w formacie UTF8 po zapisaniu i wczytaniu. Efekt obrażeń osłon (niebieska półkula animowana od góry do dołu) pojawia się na nexusie po włączeniu skórki za zakup przedpremierowy. Teraz po włączeniu klasycznego trybu grafiki koreańskie znaki są wyświetlane w normalny sposób. Battle.net Podczas dołączania/szybkiego dołączania do poczekalni (po wcześniejszym wybraniu innej planszy) pojawia się prawidłowy podgląd mapy. Teraz użycie komendy /f lo wyświetla znajomych, którzy są online z nazwą swojej postaci. Teraz ustawienia chmury zachowują wartości domyślne, jeżeli gracz ich nie zmieni. Teraz opcja zgłaszania graczy prawym przyciskiem myszy jest w pełni zlokalizowana.Savirrux0 17 lis
15 lis Problem z save Witam. Zacząłem grać dzisiaj w kampanie SCR. Problem polega na tym, że nie mogę podczas misji zapisać stanu gry. Wchodzę w opcje/zapisz grę/wpisuje tytuł save i... nic się nie dzieje. Proszę o pomoc. Pozdrawiam !LipA15 15 lis
11 lis Informacje o aktualizacji 1.20.8 Zmiany i usprawnienia Teraz gry w meczowym systemie dobierania graczy mają dynamicznie zmniejszane tempo reakcji, jeżeli klient gry wykryje duże opóźnienie. Początkowe tempo wynosi 16 i będzie odpowiednio skalowane w dół. Spodziewamy się, że zmiana ta wpłynie pozytywnie na problem opóźnień w systemie meczowym i nie możemy doczekać się jej wprowadzenia. Zaktualizowano komendy /friends. Komenda /f l (lub list) pokazuje wszystkich znajomych z Brood War plus wszystkich znajomych z gier Blizzarda, którzy aktualnie grają w StarCraft: Remastered. Komenda /f la (lub list all) pokazuje wszystkich znajomych (z Brood War + z gier Blizzarda) bez względu na to, czy grają w StarCraft: Remastered. Komenda /f lb (lub listBlizzard) pokazuje wszystkich znajomych z gier Blizzarda (bez znajomych z Brood War) bez względu na to, czy grają w StarCraft: Remastered. Komenda /f lo (lub listOnline) pokazuje wszystkich znajomych (z Brood War + z gier Blizzarda, którzy grają w StarCraft: Remastered), którzy są aktualnie online . Zmieniono opcję bilinearnego filtrowania SD na suwak. Przesunięcie go w lewo zwiększa ostrość, a w prawo – siłę filtra. Nieznacznie zmniejszono wielkość środkowej konsoli interfejsu powtórek. Poprawki błędów: Naprawiono błąd, który mógł czasami powodować, że użytkownicy widzieli pustą stronę na pomeczowym ekranie zwycięstwa. Teraz portrety na czacie aktualizują się od razu po zmianie dla znajomych i innych użytkowników.Savirrux1 11 lis
11 lis Edytor SC1 Remastered się nie włącza. Od samego początku, odkąd wyszło Starcraft Remastered i pojawiło się na Battle.net, aplikacji uruchamiającej, to nie mogę włączyć edytora. Próbuję z poziomu aplikacji ale pisze że "uruchomianie", "trwa rozgrywka" i nic, po chwili "graj". Opcja skanuj i napraw nic nie pomogła.VarDenSar2 11 lis
03 lis Nabycie skórek z przedsprzedaży - czy możliwe teraz? Witam Chciałbym nabyć skórki z wersji pre-order. Czy istnieć będzie późniejsza możliwość ich nabycia pomimo faktu, że z nabyciem spóźniłem się kilka dni?Atributes18 03 lis
23 paź SC: BW Stara wersja Witam Jestem posiadaczem SC: BW oraz SC: R. Wersje SC: BW na płytce mam 1.05. Jest to wersja z antologii blizzarda. Czy jest możliwość dostania ostatniej wersji SC: BW przed umieszczeniem jej w aplikacji? Chyba będzie to wersja 1.18? Powód dla którego chce mieć taką wersje jest to, że wolę mieć działającą grę na płytce, w pudełko, w domu i być pewnym, że to mam, niż mieć nadzieje, że firma u której mam grę będzie wieczna...Kabraxis2 23 paź
16 paź Zaprzestanie wsparcia dla systemów Windows XP/Vista Witajcie, Wraz z kolejną aktualizacją StarCraft: Remastered nie będzie już wspierany dla systemów Windows XP/Vista. Microsoft zaprzestał obsługiwania tych wersji Windows w latach 2009 i 2012, ale jako że znaczna część odbiorców wciąż korzystała wówczas z tych systemów, nadal je wspieraliśmy. Jednak od czasu Visty miały miejsce trzy duże premiery kolejnych systemów Windows i obecnie ogromna większość naszych użytkowników korzysta z nowszych wersji. Po zaprzestaniu wsparcia dla starszych systemów StarCraft: Remastered nie będzie na nich działać – zachęcamy więc graczy, którzy wciąż ich używają, do przejścia na nowszą wersję systemu Windows.Savirrux0 16 paź
13 paź SC Remastered-Aktorzy PL Siema, ma ktoś listę aktorów jacy podkładają głos w starcraft remastered? Szukałem na necie, ale bezskutecznieIIIIIIIIIIII10 13 paź
12 paź Informacje o aktualizacji 1.20.7 Zmiany i usprawnienia Zmieniono interfejs powtórek, aby posiadał wszystkie funkcje trybu obserwatora oraz nową zakładkę produkcji. Zaimplementowano zmiany kodu, aby zoptymalizować dynamiczną obsługę pamięci wideo i zmniejszyć wymagania do 2GB. Optymalizacja nie działa dla następujących kart: NVIDIA 590 Radeon HD 4850 X2 Radeon HD 4870 X2 Radeon HD 5970 – wersja z 2GB Dodano nową opcję „Użyj ograniczenia myszy”. Teraz naciśnięcie klawisza „+” wyświetla ostatnie 10 wiadomości z czatu w grze. Skrót klawiszowy Alt + S został przypisany do ramki wyboru mapy z menu tworzenia gier dowolnych. Gracze na kanałach czatu są teraz porządkowani według czasu dołączenia. Zaktualizowaliśmy styl graficzny konsoli protosów. Gavel wraca (komendy operatora kanału czatu). Poprawki błędów Naprawiono problemy z zawieszaniem się związane z komendami czatu. Teraz gracze będą automatycznie umieszczani ponownie w kolejce, jeśli nie uda się dobrać dla nich przeciwników. Komenda /dnd działa już prawidłowo po ustawieniu w grze. Komenda /help działa już w poczekalni gry. Komenda /ignore działa już prawidłowo na czatach i w poczekalniach gier w różnych bramkach.Savirrux0 12 paź
07 paź Błąd w dwóch filmach Intro. Zainstalowałem grę w języku polskim. W dwóch Intrach nie ma dubbingu polskiego są tylko napisy w języku polskim a w Intrze z dodatku Brod War napisy są czarnego koloru co jest niewidoczne. W pewnym momencie je tylko widać i to nie całe bo zlewają się z tłem. Też tak macie? Czy to u mnie tylko taki błąd?Neoikp8 07 paź
06 paź Wyjaśnienie dotyczące braku dubbingu Chcemy odnieść się do pojawiających się pytań i dyskusji na temat lokalizacji gry StarCraft: Remastered, a konkretniej kwestii dodania napisów do niektórych wersji językowych. Informujemy, że nie jest to rozwiązanie tymczasowe – nie planujemy dodawać dubbingu w przerywnikach filmowych w zlokalizowanych wersjach StarCraft: Remastered. Podczas prac nad grą odkryliśmy, że w naszym wewnętrznym archiwum brakuje szeregu materiałów, w tym graficznych i dźwiękowych, które wykorzystano podczas prac nad grą ponad 20 lat temu. Wśród brakujących zasobów znalazły się pliki dźwiękowe z przerywników filmowych. W związku z tym doszliśmy do wniosku, że jest praktycznie niemożliwe stworzenie dubbingu w tych przerywnikach, który spełniałby nasze standardy. Skupiliśmy więc swoje wysiłki nad odtworzeniem innych materiałów, kluczowych dla powodzenia projektu. Niemniej jednak w grze dostępne są przerywniki filmowe w standardowej jakości, które nagraliśmy ponad 20 lat temu dla lokalizacji francuskiej, włoskiej, niemieckiej i hiszpańskiej. Zdajemy sobie sprawę, że ten temat jest dla was bardzo ważny. Przyjmujemy wasze uwagi, zgadzamy się z nimi i będziemy o nich pamiętać w przypadku, gdyby w przyszłości pojawiły się podobne projekty.Jolnirren4 06 paź
26 wrz Celowe rozłączanie się w meczach rankingowych Witajcie, Wprowadziliśmy po stronie serwera kilka zmian, które obejmują analizę wyników meczów rankingowych. Uważamy, że pomoże to rozwiązać problem z graczami, którzy wolą rozłączyć się z grą zamiast zaakceptować przegraną. Teraz takie postępowanie skutkować będzie przyznaniem wygranej przeciwnikowi oraz odnotowaniem rozłączenia dla tego, kto wymusił przerwanie połączenia. Należy pamiętać, że serwer potrzebuje paru minut, aby zebrać i ustalić wyniki, szczególnie w przypadku takim jak opisany powyżej. Dlatego po wygraniu poczekajcie chwilę i sprawdźcie swoje statystyki na ekranie wyników, gdzie powinna widnieć informacja o zaliczeniu wam zwycięstwa. Zdajemy sobie sprawę z problemu ze statystykami na ekranie profilu oraz podczas korzystania z komendy /stats i pracujemy nad ich rozwiązaniem.Savirrux0 26 wrz
22 wrz 2017 Aktualizacja 1.20.6 Informacje o aktualizacji Pozdrawiamy was, cerebraci, egzekutorzy i dowódcy! Aktualizacja 1.20.6 jest już dostępna. Wprowadzone zmiany dotyczą przede wszystkim usprawnień komend czatu. Zmiany i usprawnienia W interfejsie obserwatora poprawnie działa teraz funkcja wybierania i zaznaczania tych samych jednostek w kilku drużynach za pomocą klawisza CTRL + kliknięcia typu jednostki. Dodano opcję umożliwiającą odtwarzanie dźwięków gry w tle. Poprawki błędów Komenda pomocy /help działa teraz zgodnie z przeznaczeniem we wszystkich ramkach czatu Battle.net, w tym „Stwórz”, „Dołącz”, poczekalni, rankingu oraz w tabeli wyników. Komenda /dnd powoduje teraz blokowanie szeptów od użytkowników w poczekalni oraz podczas meczów tak długo, jak gracz znajduje się w poczekalni lub rozgrywa mecz. Włączenie lub wyłączenie komendy powoduje również zaktualizowanie statusu użytkownika (Online/Zajęty). Komenda /friends list powinna teraz powodować prawidłowe wyświetlenie listy wszystkich znajomych użytkownika. Naprawiono błąd powodujący zawieszanie się gry podczas wczytywania krótkich powtórek. Gracze korzystający z bramki europejskiej mają teraz dostęp do profili innych graczy. Tempo zanoszenia: Ponadto kontynuujemy nasz eksperyment dotyczący tempa zanoszenia w Lidze Pogranicza. Aby dołączyć do dyskusji, należy przejść na forum (wątek w języku angielskim): https://us.battle.net/forums/en/starcraft/topic/20759185815Nimthanion0 22 wrz 2017
14 wrz 2017 Informacje o przyszłych zmianach Pozdrawiamy was, egzekutorzy, cerebraci i dowódcy! Dziękujemy za przesłane nam uwagi. Nasz zespół cały czas pracuje nad rozwojem gry i poprawianiem najważniejszych błędów w grze. Słuchamy waszych opinii i dostosowujemy do nich nasz plan działania. Jak obiecaliśmy, poniżej możecie znaleźć pierwszą rundę informacji o zmianach. Funkcje Sezony rankingowe – Celem Ligi Pogranicza jest eksperymentowanie ze zmianami, które pojawią się w przyszłych sezonach. Pierwszy sezon rozpocznie się, kiedy wszystko zacznie działać stabilnie i uznacie, że system meczowy jest gotowy. Drużynowe dobieranie graczy – Od początku zamierzaliśmy wprowadzić tę funkcję. Najpierw chcemy dopracować rozgrywkę 1 na 1, a następnie na jej bazie rozwinąć tryb 2 na 2, nad którym pracę zaczniemy po sfinalizowaniu Ligi Pogranicza. Dynamiczne oświetlenie – W tym przypadku wymagania dla grafiki 2D są inne niż w 3D. Trochę kontekstu: Gry wykorzystujące dwuwymiarowe grafiki (tzw. sprite'y) wymagają, aby każdy kąt widzenia i klatka animacji były osobnymi obrazami. Wszystkie sprite'y są wczytywane do pamięci karty graficznej. Dynamiczne oświetlenie wymaga wczytania kolejnego, osobnego zestawu grafik i zajmuje dwa razy więcej pamięci. W 2D nie istnieją zmienne poziomy oświetlenia – albo jest, albo go nie ma. Ostateczny rozmiar sprite'ów w pamięci wideo wyniósł 2,2 GB. Spróbujemy go zmniejszyć, jednak niczego nie obiecujemy. Kiedy będziemy mieć więcej informacji, damy wam znać. Profile/Tabele wyników – Modyfikujemy je niezależnie od zbiorczych aktualizacji gry (wykorzystujemy technologię sieciową, która pozwala na aktualizację od strony serwerów). W kolejnych wersjach znajdą się: 1) wyświetlanie wskazanych portretów w historii, tabeli i na kanałach czatu; 2) optymalizacja czasów reakcji i wczytywania; 3) aktualizacje historii w profilu; 4) informacje o sezonach w profilu; 5) wskaźniki online/offline; 6) opcje nawigacji pozwalające przejść do profilu z poziomu tabeli wyników. Komendy czatu – Stały się bardziej skomplikowane po połączeniu klasycznego i współczesnego systemu czatu na Battle.necie. Kilka komend może nie być kompatybilnych z nową wersją. Założymy osobny wątek poruszający tę kwestię, by omówić brakujące i nieprawidłowo działające komendy. Limit jednostek („Nie można tworzyć więcej jednostek”) – Nie mieliśmy czasu ani możliwości, aby zająć się tym problemem przed premierą. W końcu jednak znaleźliśmy sposób na naprawienie go bez psucia powtórek – co było głównym powodem, dla którego zwlekaliśmy. Wierzymy, że uporamy się z tym problemem przed końcem tego roku. Przedłużona śmierć jednostek (tzw. EUD) – Kolejny twardy orzech do zgryzienia. Prawdziwa zagwozdka. Ale ciężko było oprzeć się wyzwaniu... Podobnie jak przy wcześniejszym problemie, stworzyliśmy metodę, która działa na wielu najpopularniejszych mapach. Aby omówić ten temat, założymy kolejny, osobny wątek. Interfejs powtórek – Będzie lepszy, szybszy, wydajniejszy. Wprowadzimy także spójność z wyglądem i funkcjami trybu obserwatora oraz pachnącą nowością zakładkę produkcji. Problemy Błąd 3:12 („Ten profil już istnieje”) – Błąd wywoływany przez już istniejące nazwy profili – w tym przez profile pozornie usunięte (co miało chronić przed utratą danych z wersji klasycznej). Zdajemy sobie sprawę, że problem nadal dotyczy niektórych profili i pracujemy nad wprowadzeniem poprawki na serwerze. Zawieszanie się gry na komputerach Mac z kartą Intel 3000 – Jest to błąd w kodzie sterownika i poprosiliśmy firmę Apple, aby się temu przyjrzała. Damy znać, gdy otrzymamy odpowiedź. Postęp misji kampanii – Zapis w chmurze zostanie wprowadzony w jednej z kolejnych aktualizacji. Konsola protosów – Pracujemy nad jej wersją w trybie 16:9. Brian ma kilka fajnych pomysłów, które wam się spodobają. Zablokowane opcje/Skróty klawiszowe – Problem leży prawdopodobnie w aktualizacjach niektórych programów antywirusowych. Naprawimy to jak najszybciej, żebyście nie musieli dodawać StarCrafta do białej listy oprogramowania antywirusowego lub całkowicie wyłączać antywirusa.Savirrux0 14 wrz 2017
12 wrz 2017 Opisy umiejętności postaci. Grając w kampanię Starcraft Remastered brakuje mi nieraz opisu umiejętności postaci. Nieraz nie wiem do końca co dana umiejętność daje. Może można by po krótkim opisie np. dodać w dymkach.Neoikp2 12 wrz 2017
08 wrz 2017 Polonizacja Witam. Najeżdżając dzisiaj w menu kampanii na kampanie zergów w dodatku zauważyłem iż pisze że nie ukończono kampanii zergów sądzę że to błąd w polonizacji gdyż przed zergami są terranie w brood war więc powinno pisać nie ukończono kampanii terran w momencie ukończenia kampanii protosow :) Zaznaczam że chodzi o remastered :)MarkizzeQQ2 08 wrz 2017
03 wrz 2017 Brak reakcji na szybkie akcje klawiatury. Zauważyłem następujący problem, szybkie wydawanie rozkazów za pomocą skrótów klawiszowych nie zawsze reaguje, np.: "1(grupa) + A (atak) + LMB(cel)". I teraz robiąc to szybko pomiędzy kilkoma grupami jednostek, często, zbyt często zdarza się tak, że grupa nie wykona rozkazu, albo grupa nie zmieni się na kolejną. Ktoś ma podobny problem, czy jestem wyjątkowy? :)Marko2 03 wrz 2017
02 wrz 2017 Informacje o aktualizacji - 1.20.4 Pozdrawiamy was, cerebraci, egzekutorzy i dowódcy! Aktualizacja 1.20.4 jest już dostępna. Skupiliśmy się w niej na zmniejszeniu częstotliwości zawieszania się gry i rozwiązaniu problemów ze skrótami klawiszowymi. Pracujemy nad obszerną listą nadchodzących zmian (podobnie jak w wersji 1.18), którą opublikujemy pod koniec przyszłego tygodnia. Poprawki błędów Naprawiono problemy z zawieszaniem się gry w menu. Naprawiono problemy z zawieszaniem się gry przy wychodzeniu z niej. Naprawiono problem z zawieszaniem się gry powodowany przez wiadomości na czacie. Do skrótów klawiszowych dodano opcje dla budowli będących w powietrzu oraz ataków zergowych plugawców i królowych. Teraz terrańskie budowle będące w powietrzu posiadają prawidłowe, przezroczyste grafiki stref lądowania. Skórki za zamówienie przedpremierowe nie znikają już za mgłą wojny. Pozdrawiamy!Savirrux2 02 wrz 2017
30 sie 2017 Klany na europe - pytania i propozycje Witam, Czy jest/będzie możliwość założenia na "europe" klanu i możliwość chatowania wyłącznie z klanowiczami? Czy będzie można ustawiać wiadomości na kanałach klanowych? Fajnie byłoby, gdyby były następujące możliwości: - Tabela klanów aktywnych (ranking), - Skrypt dla lidera umożliwiający wysłanie wyzwania innemu klanowi, który zawierałby szczegóły spotkania, system gier (np: 4x 1vs1 bo3, 1x 2vs2 bo3). - Skrypt dla lidera odpowiadający za wystawianie par (analogicznie jak turniejowe). PozdrawiamYeti0 30 sie 2017
30 sie 2017 Głosowanie na portrety jednostek w konkursie Blizza Siema, blizzard już wybrał konkursy gdzie można głosować na portrety jednostek https://starcraft.com/pl-pl/articles/21025649 W tym temacie można głosować na najlepsze portety https://us.battle.net/forums/en/starcraft/topic/20758846777 Szczerze, jestem trochę zawiedziony, że tak mało portretów zostało zrobiony pod jednostki sc bw, chyba muszę zapomnieć o lepszych portretach protossów w remasteredIIIIIIIIIIII2 30 sie 2017
29 sie 2017 Informacje o aktualizacji - 1.20.3 Pozdrawiamy was, egzekutorzy, cerebraci i dowódcy! Aktualizacja 1.20.3 jest już dostępna. Pracujemy nad poprawą stabilności serwerów oraz poprawkami interfejsu sieciowego, w tym rankingów i profili. Funkcje te doczekają się kilku zmian po stronie serwerów gry. Poprawki błędów Naprawiono problem powiązany z nieprawidłowymi danymi mapy, który powodował częste zawieszanie się gry. Poprawki skrótów klawiszowych: dodano wsparcie dla alternatywnych form ducha i zainfekowanego terranina oraz czołgu w trybie oblężniczym. Mecze, w których 1 osoba gra wyłącznie przeciwko SI nie są już zapisywane w historii profilu gracza. Naprawiono błąd powodujący spadek wskaźnika MMR u osób, które zostały rozłączone z grą rankingową. Oglądanie profili działa już dla graczy podłączonych do tej samej sieci lokalnej. Możecie spodziewać się większej liczby niewielkich aktualizacji, które będą rozwiązywać problemy z grą. Docierają do nas wszystkie wasze głosy i zgłoszenia błędów, i pracujemy nad ich rozwiązaniem. Dziękujemy za cierpliwość – StarCraft posiada niesamowitą, ogólnoświatową społeczność i wspólnie będziemy udoskonalać naszą grę.Savirrux8 29 sie 2017
11 gru Nie mogę nic zrobić po wejściu do gry. Proszę o pomoc. Witam, po wejściu do gry, automatycznie uruchamia mi się okno "Authenticatnig...", gdzie po bardzo długim czasie, prosi mnie o sprawdzenie połączenia, które oczywiście mam, gra również dodana w zaporze do wyjątków. Z kolei kliknięcie w oknie login powoduje jedynie otwarcie pustego okna. Kliknięcie choćby w opcje delikatnie przyciemnia ekran i zawiesza grę na amen. Przeinstalowanie również nic nie daje. Robicie może jakieś poprawki czy coś, że nic nie działa?MoonlighT4 11 gru
25 sie 2017 Informacje o aktualizacji - 1.20.1 Pozdrawiamy was, egzekutorzy, cerebraci i dowódcy! Aktualizacja 1.20.1 jest już dostępna. Pracujemy też nad rozwiązaniem problemów z serwerami i interfejsem sieciowym. Poinformujemy was, kiedy wprowadzimy te poprawki. Zmiany i usprawnienia Naprawiono problem znikających zergów – dziury po zagrzebaniu są teraz lepiej widoczne na ciemnych polach. Poprawki błędów HD jest włączone od początku dla graczy posiadających wersję Remastered (z jednym wyjątkiem; więcej informacji w sekcji Znane problemy). Wyrównano animacje śmierci halucynacji. Opcje nie będą już wracać do stanu domyślnego. Efekty dźwiękowe przerywników są już słyszalne. Aktualizacja serwerów Wprowadzono ogólną optymalizację i usprawnienia wydajności w oparciu o bieżące dane. Poprawiono przetwarzanie systemu meczowego, aby zniwelować odrzucanie wyników. Znane problemy Problem uruchamiania gry z poziomu pulpitu w klasycznej rozdzielczości zostanie rozwiązany w kolejnej aktualizacji (aby włączyć HD, należy nacisnąć F5 lub przejść do opcji.) Obecnie testujemy rozwiązania problemu nieudanego dobierania graczy przez system meczowy.Savirrux8 25 sie 2017
25 sie 2017 Resetujące się ustawienia. Witam, za każdym razem jak wchodzę i wychodzę z gry resetują się jej ustawienia Graficzne i muszę przywracać je ręcznie. Ktoś, coś?Umsik6 25 sie 2017