Przedstawiamy Otwartą Grupę Heroes of the Storm: droga do HGC!

Osiem najlepszych drużyn z Ameryki Północnej i Europy zapewniło już sobie miejsca w rozgrywkach HGC na rok 2017. Jednakże wszyscy dzielni śmiałkowie, którzy wierzą, że są godni wzięcia udziału w grze o najwyższą stawkę, mogą zawalczyć o prawo do tego w ramach Otwartej Grupy (Open Division). Drużyny będą się tam zmagać, by dowieść swej wartości i zdobyć jedno z ośmiu niezwykle cennych miejsc w zawodowej lidze swojego regionu. 

Jak to działa?

Drużyny złożone z pięciu graczy będą walczyć naprzemiennie, co drugi tydzień, o siedem pucharów turniejowych w każdym regionie. Gospodarzem rozgrywek będzie portal GosuGamers.

W każdym turnieju szesnaście najlepszych drużyn otrzyma punkty. Wyniki będą na bieżąco aktualizowane i wyświetlane na stronie heroesofthestorm.com/esports (w języku angielskim).

Po rozegraniu siedmiu turniejów w danym regionie szesnaście drużyn, które zgromadziły najwięcej punktów, weźmie udział w fazie pucharowej do jednej przegranej.

Walczcie, aby przetrwać

Dwa razy w roku odbędą się rozgrywki Crucible, w których dwie najlepsze drużyny z Otwartej Grupy rzucą wyzwanie dwóm najniżej sklasyfikowanym zespołom z HGC o ich miejsca w lidze zawodowej. Drużyna, która zdobyła pierwsze miejsce w Otwartej Grupie sama wybierze sobie przeciwnika spośród dwóch reprezentantów HGC i zagra z nimi do czterech zwycięstw o miejsce w kolejnej fazie rozgrywek HGC.

Wygrajcie swój mecz w ramach rozgrywek Crucible i... to już wszystko! Wasza drużyna właśnie zakwalifikowała się do HGC! 

Gdzie i kiedy oglądać?

Z radością informujemy, że angielskimi komentatorami rozgrywek Otwartej Grupy w Ameryce Północnej zostali SolidJake i JHow, a w Europie Grubby i Tetcher.

Rywalizacja rozpocznie się 16 stycznia w Europie. Mecze będą rozgrywane naprzemiennie, co drugi tydzień, ze zmaganiami w Ameryce Północnej, gdzie rozgrywki wystartują 23 stycznia.

E-sportowe emocje związane z Otwarta Grupą będą wam dostarczane na żywo za pośrednictwem kanałów naszych komentatorów. Obserwujcie ich, aby otrzymywać powiadomienia natychmiast, gdy tylko rozpocznie się transmisja (odnośniki w j. angielskim)!

Ameryka Północna 

Europa 

Relacje z europejskich rozgrywek Otwartej Grupy będziecie mogli również obejrzeć w języku polskim na kanałach:

Jak dokonać zgłoszenia?

Aby zarejestrować swoją drużynę, udajcie się na oficjalną stronę Otwartej Grupy na portalu GosuGamers (odnośniki w j. angielskim). Zapisy będą prowadzone przed każdymi rozgrywkami pucharowymi, tak więc gracze i drużyny mogą się zgłaszać przez cały rok. Powodzenia!

Zgłoszenia w Ameryce Północnej 

Zgłoszenia w Europie 

Zajrzyjcie tu koniecznie znów 11 stycznia, aby poznać szczegóły dotyczące tygodnia otwarcia HGC.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.