Instrukcja dla komputerów Mac znajduje się w przewodniku Uaktualnienia zabezpieczeń firmy Apple.

Oprogramowanie antywirusowe

Oprogramowanie antywirusowe skanuje pamięć i dyski komputera, aby rozpoznać i usunąć wirusy. Przed pobraniem oprogramowania tego typu należy pamiętać, że:

  • Zalecamy przeskanowanie komputera kilkoma programami zabezpieczeń.
  • Nie wolno jednocześnie używać więcej niż jednego programu do ochrony komputera w czasie rzeczywistym. Na przykład, programy Avast i Kaspersky zapewniają ochronę w czasie rzeczywistym i nie powinno się ich uruchamiać jednocześnie.
  • Należy zainstalować jeden program, który zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym, i jeden do skanowania na żądanie.
  • Aby wykryć problemy wpływające na program uruchamiający oraz samą grę, należy je uruchomić i włączyć skanowanie antywirusowe w trakcie ich pracy.

Ochrona w czasie rzeczywistym: oprogramowanie antywirusowe

Wymienione poniżej programy zabezpieczeń dobrze współdziałają z grami.

Uwaga: Większość producentów programów antywirusowych co jakiś czas publikuje aktualizacje oprogramowania. Przed uruchomieniem skanowania należy zaktualizować programy antywirusowe.

Skanowanie na żądanie: programy antyszpiegowskie

Programy szpiegujące mogą powodować problemy z połączeniem, zawieszanie się gry lub minimalizowanie jej okna. Oprogramowanie antyszpiegowskie służy do skanowania aplikacji i dysków komputera w poszukiwaniu programów szpiegowskich. Tak jak w przypadku oprogramowania antywirusowego, nie wolno uruchamiać jednocześnie więcej niż jednego skanowania.