Brak Bossów w Rajdzie

Zaktualizowano: 2 lat(a) temu
ID artykułu: 18367
Produkt:

Najczęstsze problemy

Wybrałem się do ICC, żeby pomóc koledze, ale po powrocie okazało się, że Lich King jest martwy, ale ja go nie zabiłem.

Jeśli po wejściu do instancji rajdowej okaże się, że niektórzy lub wszyscy bossowie są martwi, to byłeś w grupie ze sztywną blokadą danej instancji i rajd został ukończony bez ciebie.

Postępy w instancji ze sztywną blokadą są powiązane z niezmiennym ID instancji. Jeśli zostaniesz przypisany do ID danej instancji, to nie możesz wejść do żadnej innej wersji tego rajdu na tym poziomie trudności, aż do czasu resetu blokady rajdu.

 • Jeśli inni gracze wyczyszczą daną instancję bez ciebie, to pozostanie ona pusta, ponieważ jej status jest związany z ID, a nie indywidualnymi postaciami.
 • Przełączanie pomiędzy 10 i 25 osobową wersją będzie niemożliwe po zablokowaniu gracza w jednym z tych dwóch wariantów (nie dotyczy poziomu Mythic, który oferuje jedynie wersję dla 20 graczy)

Sztywna blokada dotyczy następujących rajdów:

 • Wszystkie rajdy Klasyczne oraz Burning Crusade:
  Sunwell Plateau, Tempest Keep, Karazhan, Black Temple, Battle for Mount Hyjal, Magtderidon's Lair, Gruul's Lair, Serpentshrine Cavern, Temple of Ahn'Qiraj, Ruins of Ahn'Qiraj, Blackwing Lair, Molten Core
 • Poziom trudności Heroic dla wszystkich rajdów Wrath of the Lich King:
  Ruby Sanctum, Icecrown Citadel, Onyxia's Lair, Trial of the Crusader, Ulduar, Vault of Archavon, Naxxramas, Obsidian Sanctum, Eye of Eternity
 • Poziom trudności Heroic dla wszystkich rajdów Mists of Pandaria oprócz Siege of Orgrimmar:
  Throne of Thunder, Terrace of Endless Spring, Heart of Fear, Mogu'shan Vaults
 • Wszystkie rajdy na poziomie Mythic.

Na poziomie Mythic gracze są przywiązani do ID rajdu. Jeśli dołączysz do rajdu Mythic, pokonasz pierwszego bossa (i w ten sposób zwiążesz się z ID rajdu), a następnie opuścisz rajd, to po powrocie znajdziesz się w tym samym rajdzie. Jeśli rajd będzie kontynuowany podczas twojej nieobecności i pokona bossa 2 oraz 3, to pozostaną oni martwi w momencie twojego powrotu do gry.

W związku z tym trzymanie się swojej grupy na poziomie Mythic ma duże znaczenie.

Kiedy dołączasz do trwającego rajdu Mythic, to na ekranie pojawi się okienko informujące o ilości pokonanych bossów oraz proszące o potwierdzenie chęci dołączenia oraz przypisania do ID tego rajdu. Jeśli przedstawiana sytuacja nie spełnia twoich oczekiwań, to możesz anulować cały proces i zostaniesz odesłany z rajdu bez przypisania do jego ID.