Problemy z Wydajnością World of Warcraft

Zaktualizowano: 6 dni temu
ID artykułu: 18542
Powiązanie gry:

Najczęstsze problemy

 • World of Warcraft działa wolniej, niż powinien
 • Mój FPS w World of Warcraft jest bardzo niski

Przyczyny problemów z płynnością rozgrywki mogą być różne. Zanim przejdziesz do rozwiązywania problemu, sprawdź swoje opóźnienia. Jeśli opóźnienie jest wysokie, sprawdź nasz artykuł na temat problemów z połączeniem.

Uwaga: Zanim przejdziesz do rozwiązywania tego problemu, sprawdź wymagania systemowe World of Warcraft, aby upewnić się, że twój komputer spełnia wymagania minimalne.

 1. Zresetuj interfejs użytkownika, aby upewnić się, że twoje pliki i dodatki nie są uszkodzone.
 2. Jeśli któreś z ustawień są za wysokie dla twojego komputera, możesz dostrzec spadek wydajności. Obniż ustawienia graficzne gry w menu System, aby poprawić wydajność.
 3. Zaktualizuj swoje sterowniki i system operacyjny w celu rozwiązania problemów z kompatybilnością.
 4. Ustaw opcje zasilania oraz graficzne pod grę.
Zaawansowane rozwiązania
 1. Spróbuj zamknąć aplikacje działające w tle, aby rozwiązać problem z konfliktami oprogramowania i zwolnić zasoby systemowe.
 2. Jeśli gra korzysta z DirectX 12, to spróbuj przełączyć się na DirectX 11. W World of Warcraft przejdź do Menu > System > Advanced > Graphics API. Jeśli płynność gry nie ulegnie poprawie, to powróć do opcji DirectX 12.
 3. Przegrzewanie może spowodować problemy z wydajnością i zawieszanie gry lub całego komputera. Sprawdź temperatury swoich podzespołów.
 4. Jeśli korzystasz z laptopa z technologią NVIDIA Optimus, wymuś wykorzystanie karty graficznej NVIDIA. Zapoznaj się z artykułem na stronie pomocy technicznej NVIDIA, aby uzyskać pomoc.
 5. Spróbuj wybrać niższe ustawienia z rozwijanego menu Sound Channels w menu System > Sound.
  Uwaga: Niektóre addony mogą ustawiać opcję Sound Channels na High.
 6. Uruchom program ScanDisk i zdefragmentuj dysk twardy, aby naprawić uszkodzone sektory.
  Uwaga: Nie defragmentuj dysków typu Solid State Drive (SSD).
 1. Wybierz opcję Uaktualnienia, aby sprawdzić, czy aktualizacje oprogramowania i sterowników oczekują na pobranie.
 2. Zresetuj interfejs użytkownika, aby upewnić się, że twoje pliki i dodatki nie są uszkodzone.
 3. Zmień API w grze: Settings > Graphics > Graphics API, przełącz się na Metal i kliknij Apply, a następnie zrestartuj grę
Zaawansowane rozwiązania
 1. Przegrzewanie może spowodować problemy z wydajnością i zawieszanie gry lub całego komputera. Sprawdź temperatury swoich podzespołów.
 2. Obniżenie maksymalnej ilości klatek animacji może poprawić wydajność, nie pozwalając, aby oddalone i rozmyte obiekty wpływały na płynność gry.
 3. Spróbuj wybrać niższe ustawienia z menu Kanały dźwięku w menu System > Dźwięk.
  Uwaga: Po zainstalowaniu gry ustawienia są wysokie.
 4. System Management Controller reguluje zasilanie i szybkość wentylatorów. Jeśli kontroler nie działa prawidłowo, może to wpłynąć na wydajność w grach. Wyzeruj kontroler zarządzania systemem.
 5. Brakujące pliki systemowe mogą być przyczyną nieudanego deszyfrowania. Pobierz najnowsze Combo Update dla twojej wersji systemu OS X, aby przywrócić brakujące pliki.
 6. Uruchom program Apple Hardware Test, aby upewnić się, że nie ma żadnych problemów fizycznych z dyskiem twardym.
 7. Niektóre modele MacBook Pro mają dwie oddzielne karty graficzne, które mogą wymagać ręcznej konfiguracji. Upewnij się, że twój MacBook Pro został ustawiony na wysoką wydajność albo że wyłączono automatyczne przełączanie grafiki. (15 cali, koniec 2008 | 17 cali, początek 2009 | 15 i 17 cali, środek 2009 | 15 cali, środek 2010 i później | 17 cali, środek 2010 i później).

Próbowałeś już wszystkiego?

Jeśli po wykonaniu wszystkich wymienionych czynności nadal potrzebujesz pomocy, wejdź na nasze Forum Pomocy Technicznej lub skontaktuj się z nami.