Możesz stworzyć drużynę z Rzeczywistym ID, aby zaprosić do grupy znajomych z Rzeczywistym ID z tej samej frakcji – bez względu na to, w której krainie grają. Drużyn z Rzeczywistym ID nie można tworzyć między regionami.

Grupy znajomych z Rzeczywistym ID mogą dołączać do kolejek podziemi, pól bitew lub w wyszukiwarce rajdów. Możliwe jest też wspólne dołączanie do tej samej instancji zwykłych lub heroicznych rajdów, choć w danej chwili nie wszystkie rajdy mogą być dostępne.

Jak zaprosić znajomych do Drużyny z Rzeczywistym ID:

  1. Otwórz listę znajomych.
  2. Kliknij przycisk + obok dostępnego znajomego z Rzeczywistym ID.
  3. Dodawaj znajomych z Rzeczywistym ID do drużyny, dopóki nie skompletujesz grupy. Do danej drużyny można zapraszać znajomych z Rzeczywistym ID oraz inne postacie w dowolnej kombinacji. Jeśli nie uda się skompletować grupy, można dołączyć do wyszukiwarki podziemi lub rajdów, aby automatycznie uzupełnić brakujące role.

Uwaga: Za pomocą listy znajomych nie można zaprosić znajomego z Rzeczywistym ID, który w danej chwili jest zalogowany z użyciem dodatkowej licencji World of Warcraft lub licencji StarCraft II. Postacie takiego gracza nadal można zaprosić do drużyny z Rzeczywistym ID, po wpisaniu w oknie czatu następujących poleceń: /invite imię postaci-nazwa serwera