Rozwiązywanie Problemów z Czatem Głosowym w StarCraft II

Zaktualizowano: 1 rok temu
ID artykułu: 26714
Powiązane produkty:

Najczęstsze problemy

Czat głosowy w grze StarCraft 2 nie działa na moim Macu.

Wykonanie poniższych czynności może rozwiązać problemy z czatem głosowym w grze StarCraft®II.

  1. Jeśli twój mikrofon przestaje działać po wyjściu z gry, uruchom ją ponownie i sprawdź, czy mikrofon nie jest wyciszony. Możesz również wyłączyć wyciszenie mikrofonu w ustawieniach dźwięku w Panelu sterowania Windows.
  2. Gra wymaga najnowszych aktualizacji, aby działać płynnie. Regularnie aktualizuj sterowniki.
  3. Sprawdź, czy możesz odtwarzać dźwięk w przeglądarce internetowej. Jeżeli dźwięk nie działa, upewnij się, że głośność systemu nie jest wyciszona, a twoje głośniki są podłączone do właściwego gniazda komputera.
  4. Upewnij się, że twoje urządzenia dźwiękowe są prawidłowo skonfigurowane.
  5. W systemie Windows regulacja głośności odnosi się do każdej działającej aplikacji z osobna. Może to prowadzić do sytuacji, w których gra StarCraft II będzie wyciszona, zaś inne aplikacje będą normalnie odtwarzać dźwięk. Aby to zweryfikować, uruchom grę StarCraft II i przejdź do ekranu logowania. Wciśnij Alt + Tab, aby zminimalizować grę, i kliknij ikonę głośnika w Windows. W oknie kontroli głośności kliknij Mikser głośności. Znajdź StarCraft II i sprawdź, czy gra nie została wyciszona, a dźwięk gry jest podkręcony.
  6. W menu głównym StarCraft II wybierz Opcje, a następnie Czat głosowy. Upewnij się, że opcja „Włącz mikrofon” jest zaznaczona. W rozwijanym menu wybierz opcję „Domyślne” oraz ustaw suwak dźwięku na 100%. Kliknij przycisk „Rozpocznij test”, aby przeprowadzić test mikrofonu (nagrywanie i odtwarzanie).
  7. Upewnij się, że twój router przekierowuje porty 1119 oraz 1120 dla twojego komputera z wykorzystaniem protokołu UDP. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z producentem swojego routera. Upewnij się również, że twoja zapora sieciowa jest odpowiednio skonfigurowana.
  8. Aby z całą pewnością stwierdzić, że to nie zapora sieciowa stanowi przyczynę problemu, tymczasowo ją odinstaluj.