Ten artykuł został przetłumaczony automatycznie i może zawierać błędy.

Word of Warcraft Społeczności (Communities)

Zaktualizowano: 2 mies. temu
ID artykułu: 311333
Produkt:

Najczęstsze problemy

 • Jak moge dołączyć do Społeczności?
 • Jak przekazać status lidera Społeczności?
 • Społeczność WoW, do której dołączyłem, propaguje nieodpowiednie treści.

Społeczności (Communities) to grupy graczy z liderem i szeregiem rang, w których członkowie mogą rozmawiać i organizować wydarzenia. Aby uzyskać dostęp do interfejsu Społeczności, kliknij interfejs Guilds and Communities (domyślny skrót klawiszowy J). 

RÓŻNICE POMIĘDZY SPOŁECZNOŚCIAMI A GILDIAMI

 SPOŁECZNOŚĆGILDIA
MiędzyserweroweTakNie
MiędzyfrakcyjneTak(opcjonalnie)Tak
Można należeć do kilku narazTakNie
Dostępne w WoW Classic / Wrath ClassicNieTak

ZARZĄDZANIE SPOŁECZNOŚCIĄ

Uwaga: Nie możesz utworzyć Społeczności jeśli Twoje konto jest zabezpieczone Kontrolą Rodzicielską.

Tworzenie Społeczności

Aby stworzyć Społeczność w World of Warcraft:

 1. Otwórz interfejs Guilds and Communities (domyślny skrót klawiszowy J). 
 2. Kliknij Join or Create Community.
 3. Kliknij Create a World of Warcraft Community.
 4. Ustaw nazwę i awatara a następnie kliknij Create Community.

Następnie możesz umieścić swoją Społeczność w wyszukiwarce Społeczności (Community Finder), aby znaleźć kandydatów. Otwórz ustawienia Społeczności (Community Settings) i ustaw preferencje dla swojej Społeczności oraz wymagania dla kandydatów.

Jedną z opcji jest utworzenie Społeczności Międzyfrakcyjnej (cross-faction) - tak, aby mogli do niej dołączać członkowie z obydwu Frakcji w grze.

W każdej chwili możesz zmienić preferencje, klikając przycisk Ustawienia Społeczności (Community Settings). Pamiętaj, że jeśli Twoja Społeczność ma charakter międzyfrakcyjny, nie możesz wyłączyć tej opcji, dopóki wszyscy gracze z frakcji przeciwnej nie opuszczą Twojej Społeczności.

Zapraszanie Nowych Członków

Aby otrzymywać kandydatów do Społeczności, możesz umieścić swoją Społeczność w Wyszukiwarce Społeczności (Community Finder), gdzie możesz również wybrać opcję automatycznego zapraszania kandydatów, którzy pasują do ustawionych preferencji. Możesz również przejrzeć zgłoszenia w zakładce Listy (Roster) i dodać nowych członków ręcznie.

Aby kogoś zaprosić, użyj przycisku Zaproś Członka (Invite Member) znajdującego się w prawym dolnym rogu interfejsu Gildii i Społeczności (Guild and Communities). Wpisz imię postaci oraz jej serwer.

Możesz także utworzyć odnośnik, który możesz potem udostępnić bezpośrednio na czacie w grze lub nawet poza grą. Gracze, którzy klikną Twój odnośnik, dołączą do Twojej Społeczności. Ty decydujesz, jak długo będzie działał link i ile osób może z niego korzystać.

Przekazywanie Własności oraz Przywództwa

W zakładce Lista (Roster), Właściciel Społeczności może przypisać różne role członkom Społeczności, klikając prawym przyciskiem myszy na nazwę członka: Lider, Moderator i Członek (Leader, Moderator, oraz Member).

Właściciel Społeczności może wyznaczyć przywódcę bez przekazywania własności Społeczności. Przywódca nie może wyrzucić właściciela lub usunąć Społeczności. Tylko właściciel może usunąć Społeczność.

DOŁĄCZANIE DO SPOŁECZNOŚCI

Możesz wyszukiwać i aplikować o przyjęcie do Społeczności poprzez interfejs Gildii i Społeczności (Guilds and Communities - domyślny skrót klawiszowy J). Kliknij wyszukiwarkę po lewej, aby wypełnić listę aktualnie rekrutujących Gildii lub Społeczności, a następnie przefiltruj je według własnych preferencji. Gdy znajdziesz to, co Ci się podoba, kliknij przycisk Poproś o dołączenie (Request to Join), aby otrzymać zaproszenie.

Aby dołączyć do Społeczności, ktoś z tej Społeczności musi wysłać Ci zaproszenie w grze lub odnośnik. Jeśli otrzymałeś odnośnik poza grą:

 1. Zaloguj się do World of Warcraft postacią, na której chcesz dołączyć do Społeczności.
 2. Otwórz interfejs Gildii i Społeczności (Guilds and Communities - domyślny skrót klawiszowy J).
 3. Kliknij na Join Community.
 4. Wprowadź otrzymany odnośnik (lub kod z odnośnika) i kliknij Join.
Możesz dołączyć do więcej niż jednej Społeczności. Po otwarciu interfejsu Gildii i Społeczności (Guilds and Communities) każda ze Społeczności, do których należysz, będzie posiadać własną zakładkę.

CZAT SPOŁECZNOŚCI ORAZ MODERACJA TREŚCI SPOŁECZNOŚCI

Czat Społeczności można przeczytać na czacie w grze oraz w zakładce czatu w interfejsie Gildii i Społeczności. Historia czatu w tej zakładce pozostaje na stałe.

Społeczności mogą być międzyfrakcyjne, a zatem gracze przeciwnych frakcji mogą rozmawiać ze sobą, dopóki należą do tej samej społeczności.

Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy na imię gracza na czacie, aby zgłosić niestosowne treści, które opublikował. Członkowie Społeczności z rolą moderatora lub wyższą mogą usuwać wiadomości z czatu. Ponadto lider i właściciel mogą również wyrzucić członków ze Społeczności, klikając prawym przyciskiem nazwę członka na karcie Lista (Roster).