Kara Leaver na koncie Overwatch

Zaktualizowano: 2 mies. temu
ID artykułu: 31268
Powiązane produkty:

Najczęstsze problemy

  • Dlaczego zostałem zawieszony w grze z powodu rozłączeń
  • Chciałbym odwołać się od mojego zakazu gry rankingowej w Overwatch
  • Wyciszenie minęło, ale nadal nie można grać w trybie rywalizacji
  • Zakaz rywalizacji utrzymuje się poza sezonem

Decyzja o opuszczeniu meczu w trakcie jego trwania stawia pozostałych członków drużyny w trudnej sytuacji i czyni całą rozgrywkę mniej satysfakcjonującą dla obu stron. Z tego powodu gracze, którzy często decydują się na tego typu ruch, są przez nas karani. Kary są szczególnie dotkliwe w trybach rozgrywki rankingowej, gdzie stawka jest wyraźnie wyższa, a zaangażowanie graczy bardzo poważne.

Problemy z połączeniem mogą być czasami odpowiedzialne za opuszczenie meczu, dlatego ustaliliśmy próg opuszczonych gier, powyżej którego gracze będą otrzymywać kary - gry w trybie rywalizacji mają specjalne zasady, które opisaliśmy poniżej. Game Masterzy nie mogą anulować kar za opuszczanie rozgrywki.

Powtarzające się opuszczanie meczy spowoduje nadanie statusu uciekiniera do czasu pomyślnego ukończenia pewnej liczby gier, niezbędnej do jego usunięcia. Jeśli posiadasz status uciekiniera, to karta gracza będzie w prawym górnym rogu pokazywać liczbę gier koniecznych do ukończenia w celu zdjęcia kary.

Szybka Gra

W trybie Szybkiej Gry możesz opuścić rozgrywkę bez konsekwencji na ekranie Wybierania drużyny. Po rozpoczęciu meczu możesz go opuścić dopiero po ujrzeniu napisu Zwycięstwo lub Porażka. Wyjście w innym momencie będzie kwalifikowało cię do otrzymania statusu uciekiniera i kary w postaci redukcji zdobywanego doświadczenia o 75%.

Rywalizacja

Kary w trybie Rywalizacji są surowsze ze względu na poważniejszy charakter tych meczy. Opuszczenie gry przed czasem lub wyrzucenie z meczu za brak aktywności uniemożliwi dołączenie do nowego meczu do czasu zakończenia oryginalnego pojedynku. Możesz uniknąć kary przez powrót do trwającego pojedynku w ciągu jednej minuty od jego opuszczenia. Jeśli jeden z członków twojej drużyny opuści mecz, to gra poinformuje cię o możliwości bezpiecznego opuszczenia meczu bez otrzymania kary, ale porażka zostanie zaliczona normalnie.

W trybie Rywalizacji opuszczenie meczu w jakimkolwiek momencie przed ukazaniem się ekranu Mecz Zakończony będzie wpływało na status uciekiniera - Wybieranie drużyny nie jest tutaj wyjątkiem. Poza ograniczeniem zdobywanego doświadczenia o 75% możesz także otrzymać zakaz dołączania do Rywalizacji na pewien czas. Opuszczanie kolejnych gier będzie wydłużało czas trwania blokady, obniży twój ranking i w końcu doprowadzi do całkowitej blokady trybu Rywalizacji w danym sezonie oraz pozbawi cię potencjalnych nagród.