Możesz użyć Kontroli rodzicielskiej, aby dostosować harmonogram zabaw swojego dziecka i ustawić limity czasu gry w grach Blizzarda. Możesz również użyć Kontroli rodzicielskiej, aby włączyć lub wyłączyć zakupy w grach Blizzarda.

Aby skonfigurować kontrolę rodzicielską, zaloguj się do Ustawień Konta na koncie dziecka i wybierz Kontrola Rodzicielska. Aby zmodyfikować kontrolę rodzicielską na koncie dziecka, odwiedź Portal Rodzicielski. Aby usunąć kontrolę rodzicielską, skontaktuj się z Obsługą Klienta.

Limit czasu gry

Możesz zadecydować, jak długo twoje dziecko będzie mogło grać w ciągu dnia, tygodnia lub jedno i drugie. Możesz także ustawić niestandardowy terminarz. Po osiągnięciu ustalonego wcześniej limitu dostęp do gry zostanie ograniczony.

Aby ustawić limity czasu gry, odwiedź Portal Rodzicielski i kliknij Aktualizuj w sekcji Ustawienia Rozgrywki.

Limit czasu dotyczy wszystkich postaci na koncie. Czas gry którąkolwiek z postaci jest odliczany od dziennego i tygodniowego limitu.

  • Dzienny limit czasu zaczyna się od godziny 5 rano i kończy o 4:59:59 rano w wybranej przez ciebie strefie czasowej.
  • Tygodniowy limit czasu zaczyna się od godziny 5 rano w niedzielę i kończy o 4:59:59 rano w następną niedzielę w wybranej przez ciebie strefie czasowej.
  • Limit czasu rozpocznie się 30 sekund po tym, jak gracz zaloguje się na listę serwera lub na ekran wyboru postaci.

Raporty czasu gry

Otrzymasz wiadomość z raportem, który będzie pokazywał ilość czasu spędzonego w World of Warcraft przez dziecko w poprzednim tygodniu. Nie musisz ustawiać terminarza lub limitu czasu gry, aby otrzymać raport czasu gry.

Aby otrzymać raport o czasie gry, włącz opcję Otrzymuj Tygodniowe Raporty e-mail w Portalu Rodzicielskim.

Otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem na adres podany dla kontroli rodzicielskiej. Pierwszy raport otrzymasz już w następnym tygodniu.

Terminarz

Niestandardowe terminarze pozwolą ci ustawić, w jakie dni i o jakiej porze twoje dziecko będzie mogło grać. Limity czasu będą współpracować z terminarzami.

Aby ustawić harmonogram, odwiedź Portal Rodzicielski i kliknij Aktualizuj w sekcji Ustawienia Rozgrywki.

Terminarz zacznie obowiązywać w przeciągu 30 minut od zapisania. Jeżeli dziecko gra w trakcie zapisywania zmian, będzie musiało się wylogować, aby zmiany zostały wprowadzone.

Terminarze gry dotyczą wszystkich postaci na danym koncie World of Warcraft. Po ustawieniu terminarza żadna postać nie będzie mogła się zalogować w trakcie zablokowanego czasu.