Nasze gry dają graczom możliwość uczestnictwa w przyjaznych i bezpiecznych interakcjach w ramach wirtualnych światów Blizzarda. Zachęcamy was do współzawodnictwa i współpracy, ale nie akceptujemy niewłaściwych zachowań. Jeśli trafisz na gracza, który narusza opisane poniżej zasady, zgłoś go.

Komunikacja

Gdy uczestniczysz w różnego rodzaju komunikacji (czat, komunikacja głosowa, szukanie grupy), bierzesz odpowiedzialność za sposób, w jaki się wypowiadasz. Nie możesz używać języka, który inni mogliby potraktować jako obraźliwy lub wulgarny.

Zakazana jest mowa nienawiści i wypowiedzi dyskryminujące dane grupy, a także wulgarny i obraźliwy język. Nie ma tolerancji dla gróźb i nękania innych graczy, niezależnie od użytego języka. Naruszenie którejkolwiek z tych zasad skutkuje nałożeniem ograniczeń na konto. Poważniejsze lub powtarzające się przypadki naruszenia zasad wiążą się z większymi ograniczeniami.

Zasady tworzenia nazw

Nazwy i imiona podlegają tym samym zasadom, które opisano powyżej. Wszelkie nazwy, które mogą być nadane przez gracza, np. imiona postaci, BattleTagi i nazwy gildii, nie mogą być obraźliwe lub niestosowne. Każda nazwa, która narusza nasze wytyczne lub wpływa negatywnie na naszą Społeczność graczy, zostanie zmieniona. Możemy też zdecydować, że konto, które dopuszcza się tego naruszenia, zostanie obłożone dodatkowymi ograniczeniami.

Pamiętaj, że ustalamy stosowność nazw na podstawie zgłoszeń graczy i własnych decyzji, a na serwerach RP panują odmienne zasady odpowiadające szczególnemu charakterowi rozgrywki.

Oszukiwanie

Odpowiedzialność za kreowanie wizerunku siebie i swojego konta w świecie gry spoczywa na tobie. Na oszustwa wszelkiego typu reagujemy natychmiast. Do oszustw należy używanie oprogramowania zewnętrznego, które automatyzuje jakikolwiek aspekt rozgrywki, wykorzystywanie błędów w grze lub uczestnictwo w działaniach dających nieuczciwą przewagę.

Wykorzystywanie innych graczy stanowi równie poważne naruszenie zasad. Oszukiwanie, udostępnianie konta innym osobom, ustawianie gry lub inne działania psujące frajdę pozostałym graczom grożą poważnymi karami.
 

Zachowanie

Zachowanie, które ma na celu popsuć rozgrywkę innym graczom (np. griefing, throwing, feeding itp.) nie jest akceptowane. Oczekujemy od naszych graczy, że będą się traktować z szacunkiem i promować pozytywne wzorce oraz dbać o środowisko, w którym odbywa się rozgrywka. Akceptowane zachowanie jest określane przez raporty innych graczy oraz decyzję Blizzarda, a naruszanie tych wytycznych będzie się wiązać z ograniczeniami na koncie i podczas rozgrywki.

Chociaż zachęcamy graczy do zgłaszania zachowań naruszających nasze wytyczne, to wysyłanie fałszywych raportów w celu ograniczenia rozgrywki innemu graczowi jest nieakceptowane i zaowocuje karą dla raportującego konta.

Jeśli masz wątpliwości, czy twoje działania mogłyby naruszyć kodeks postępowania, dobrze je przemyśl, zanim je podejmiesz. Zastrzegamy sobie prawo do nakładania ograniczeń na konto naruszające zasady tak długo, jak będzie to konieczne, aby zapewnić satysfakcjonujące doświadczenia w grze pozostałym graczom.