Czy Mogę Grać Międzyplatformowo?

Zaktualizowano: 1 mies. temu
ID artykułu: 70345

Najczęstsze problemy

  • Mam grę na PlayStation, mogę też grać na PC?
  • Mogę przenieść dane gry z mojego profilu gracza Xbox na PC?
  • Kupiłem grę na Nintendo Switch, mgoę przenieść postępy na inną konsolę?
  • Połączyłem konto Battle.net z profilem konsolowym ale dalej nie widzę swoich postępów.

Gra Międzyplatformowa oraz Postępy Międzyplatformowe to dwie odrębne funkcjonalności.

Gra Międzyplatformowa (Cross-Play)

Funkcjonalność Cross-Play oznacza, że gracze z różnych platform sprzętowych mogą grać razem lub przeciwko sobie. Na przykład jeśli grasz na PC, możesz grać w drużynie ze znajomą osobą grającą na konsoli - albo znaleźć się w przeciwnych drużynach w tym samym meczu.

Gra Międzyplatformowa jest na razie dostępna jedynie w Overwatch oraz Call of Duty. Dla wszystkich pozostałych gier Battle.net, gracze z danej platformy mogą grać jedynie z innymi graczami z tej samej platformy sprzętowej.

Gracze konsolowi Overwatch którzy chcą móc korzystać z funkcjonalności Cross-Play, muszą połączyć swojej profile konsolowe z kontami Battle.net. Więcej informacji na temat Gry Międzyplatformowej w Overwatch dostępne jest na naszym blogu.

Postępy Międzyplatformowe (Cross-Progression)

Funkcjonalność Cross-Progression pozwala na zabawę w danej grze na PC, konsoli, lub urządzeniu mobilnym oraz zachowanie wspólnego konta, postępów oraz kolekcji na wszystkich urządzeniach. Dla gier płatnych nie oznacza to darmowego otrzymania licencji dla każdej platformy po zakupie jednej wersji gry - wciąż konieczny jest odrębny zakup gry na każdej platformie sprzętowej.

Postępy Międzyplatformowe są obecnie dostępne w Call of Duty oraz Hearthstone, a w przyszłości także w Diablo II: Resurrected. Dla gier Blizzard wspierających Cross-Progression, postępy zapisywane są na Twoim koncie Battle.net.

Call of Duty Cross-Play oraz Cross-Progression

Call of Duty wspiera zarówno funkcjonalność Cross-Play, jak i Cross-Progression. Cross-Play jest zawsze włączony domyślnie, a postępy zapisywanie są na koncie Activision, a nie Battle.net. Dowiedz się więcej tutaj.