Czasami możemy poprosić o wykonanie testu pathping, aby zbadać problemy z połączeniem. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki. Jeśli chcesz prześledzić ścieżkę swojego połączenia do miejsca docelowego, to wykonaj test traceroute.

Uwaga: aby zbadać problemy z połączeniem, możesz poza pathping skorzystać również z Looking-Glass. To narzędzie nie zastępuje jednak pathping przy rozwiązywaniu problemów.

Narzędzie to sprawdza, czy doszło do utraty pakietów między twoim komputerem i naszymi serwerami. W ten sposób można wykryć problemy z połączeniem, których nie pokazują inne testy.

 1. Kliknij Start.
 2. W okienku wyszukiwania wpisz cmd.
 3. Kliknij PPM CMD.exe i wybierz Uruchom jako administrator.
 4. Wpisz polecenie pathping xx > c:\pathping.txt
  Uwaga: zamiast iksów wpisz odpowiedni adres IP z poniższej listy. Uruchom to polecenie raz na każdy adres IP w twoim regionie.
 5. Poczekaj kilka minut, aż pathping zakończy działanie. Traceroute będzie gotowy po pojawieniu się nowej linijki tekstu w wierszu poleceń. Na twoim dysku C: zostanie stworzony plik pathping.txt.
  Uwaga: Jeśli pojawi się błąd, to wiersz poleceń nie został uruchomiony w Trybie Administratora. Powróć do kroku 3 i zacznij ponownie od tego miejsca.
 6. Zamknij okno wiersza polecenia.
 1. Przejdź do katalogu /Applications/Utilities i uruchom aplikację Terminal.
 2. Wpisz polecenie traceroute -S -q 20 xx >  ~/Desktop/pathping.txt
  Uwaga: zamiast iksów wpisz odpowiedni adres IP z poniższej listy. Uruchom to polecenie raz na każdy adres IP w twoim regionie.
 3. Naciśnij Return, aby utworzyć na pulpicie plik o nazwie pathping.txt.
 4. Wyjdź z aplikacji Terminal.

Zanim skontaktujesz się z nami w sprawie problemów z połączeniem lub umieścisz na ten temat wpis na forum, przygotuj poniższe informacje. Pozwolą one stwierdzić występowanie problemów poza naszą siecią.

 • Opis problemu oraz tytuły gier lub nazwy usług, których dotyczy.
 • Czas i data wystąpienia problemu.
 • Twój adres IP, dostawca Internetu i typ połączenia.
 • Testy traceroute i pathping, wykonane, gdy pojawia się błąd.
 • Test MTR z Looking-Glass, wykonany, gdy pojawia się błąd.
Analiza testu pathping

Jeśli na swoim routerze (hop 0) lub modemie (hop 2) występuje stała utrata 1% pakietów, zaktualizuj oprogramowanie tych urządzeń lub wymień je na nowe. Utratę pakietów na innych przeskokach należy zgłaszać dostawcy Internetu. Jeśli potrzebujesz pomocy z analizą wyników testu pathping, możesz opublikować je na naszym forum pomocy technicznej.

Należy zignorować wszystkie linijki, które pokazują utratę 100% pakietów po dotarciu do naszych serwerów. Aby zidentyfikować nasze serwery, szukaj następujących końcówek: attens.net, att.net, alter.net, telia.net.

Jeśli w wynikach twojego testu pojawi się tylko jeden adres IP, oznacza to, że test nie powiódł się. Musisz wyłączyć zaporę sieciową routera i wykonać test jeszcze raz. Skontaktuj się z producentem routera, aby uzyskać więcej informacji. Pamiętaj, aby uruchomić ponownie zaporę po udanym przeprowadzeniu testu.

Przykładowy pathping
Uwaga: Przykładowy test pathping służy wyłącznie do zademonstrowania, jak wygląda test, i nie odzwierciedla aktualnych lub minionych problemów z dostawcą Internetu.