Podczas zabawy w World of Warcraft możesz wybrać region, typ serwera, a także rodzaj reguł serwera:

 • Region określa Twoją domyślną strefę czasową gry oraz języki używane przez Społeczność na tym serwerze.
 • Typ serwera określa zawartość treści w grze oraz typ rozrywki
 • Rodzaj reguł serwera określa sposób interakcji z innymi graczami
Jeśli jesteś nowym graczem World of Warcraft i chcesz grać ze znajomymi - upewnij się, że wybierasz serwer na którym się znajdują! 

Region i Język Serwera

Pięć dostępnych regionów World of Warcraft to: Ameryki, Europa, Korea, oraz Tajwan.

Region Twojego serwera jest określony przez region Twojego konta World of Warcraft. Jeśli region Twojego konta to Ameryki, w grze otrzymasz wybór amerykańskich serwerów; a jeśli region konta to Europa - do wyboru będą serwery europejskie.

Aby dopasować się do potrzeb graczy z różnych stref czasowych i mówiących w różnych językach, regiony Ameryki oraz Europy posiadają wybór wielu serwerów podzielonych według używanego na nich języka. Dla przykładu - w regionie Europy dostępne są serwery Angielskie, Niemieckie, Francuskie, Hiszpańskie, Włoskie, Portugalskie oraz Rosyjskie.

Możesz stworzyć nowe konto World of Warcraft w dowolnym regionie - jednak polecamy wybór domyślnego regionu odpowiadającego Twojej lokalizacji geograficznej.

Jak grać na Rosyjskich serwerach

Aby uzyskać dostęp do rosyjskojęzycznych serwerów, musisz zainstalować rosyjski pakiet językowy i uruchomić grę w języku rosyjskim. 

Jeśli twój klient WoW nie jest rosyjski, możesz zainstalować rosyjski pakiet językowy za pośrednictwem aplikacji Battle.net, a następnie ustawić grę na uruchamianie w języku rosyjskim.

 1. Kliknij przycisk Ustawienia (ikona kółka) obok przycisku GRAJ
 2. Kliknij Ustawienia Gry
 3. Kliknij przycisk Modyfikuj instalację
 4. Zaznacz pole wyboru Język rosyjski i kliknij przycisk Rozpocznij aktualizację
 5. Po zainstalowaniu pakietu językowego ustaw język tekstu na rosyjski.

Przy następnym uruchomieniu gry, będzie ona w języku rosyjskim, i będzie można uzyskać dostęp tylko do rosyjskich serwerów. Aby uzyskać dostęp do nierosyjskich serwerów, możesz ponownie zmienić język tekstu w ustawieniach.

Typ Serwera

Trzy dostępne rodzaje serwerów World of Warcraft to: Modern Realm (współczesna wersja gry), Classic Era (klasyczna wersja gry) oraz Progression Realm (postęp klasycznej wersji gry).

Wyboru typu serwera możesz dokonać wybierając odpowiednią wersję gry w Aplikacji Battle.net przy uruchamianiu gry.

Typ serweraWersja gryzapewnia dostęp dowymogi dostępu
Modern RealmWorld of WarcraftNajnowsza dostępna wersja
World of Warcraft
Darmowy dostęp do gry do poziomu 20. Gra do poziomu 60 wymaga aktywnego Abonamentu / Czasu Gry. Do gry do poziomu 70 wymagany jest dodatkowo najnowszy dodatek Dragonflight.
Classic EraWoW ClassicWoW Classic
(patch 1.15)
Konto WoW musi posiadać aktywny Abonament lub Czas Gry.
ProgressionWrath of the Lich King ClassicBurning Crusade ClassicKonto WoW musi posiadać aktywny Abonament lub Czas Gry.

Rodzaj Reguł Serwera

Istnieją trzy rodzaje reguł serwerów World of Warcraft - Normal, Player versus Player (PvP) oraz Role-Playing (RP).

Na serwerach typu RP oczekiwanie jest stworzenie historii swojej postaci oraz jej odgrywanie przy interakcjach z innymi graczami - w celu lepszego wczucia się w uniwersum fantasy gry.

Reguły serwera zależą też od typu serwera - Modern, Classic czy też Progression.

 • Modern Realms - współczesna wersja gry
 • Classic Era oraz Progression Realms - klasyczne wersje gry
  • Typy serwerów: Normal i PvP, oraz wersje Hardcore każdych z nich
   • Serwery sezonowe to serwery znana wyłącznie z Ery Klasycznej z nową, specjalną zawartością dostępną w poszczególnych sezonach. Serwery te zostały zaprojektowane dla graczy, którzy chcą rozpocząć grę od nowa.
   • Serwery hardkorowe to serwery, na których śmierć postaci jest permanentna. Jeśli zginiesz, nie będziesz w stanie wskrzesić się przy zwłokach ani przy pomocy Uzdrowicieli Dusz. Nie wskrzesi cię też żadne inne zaklęcie ani zdolność. Na tych serwerach Battlegroundy PvP są całkowicie wyłączone, ale możesz oflagować się do walki PvP na całym świecie lub wyzwać innych graczy na Pojedynek na Śmierć.
  • Na serwerze normalnym możesz decydować, czy chcesz brać udział w bitwie w otwartym świecie z graczami przeciwnej frakcji, aktywując lub dezaktywując flagę PvP na portrecie postaci. Jeśli gracz znajduje się na spornym obszarze PvP, może w dowolnym momencie zostać zaatakowany
  • Nie możesz łączyć się w grupy ze znajomymi oraz żadnymi graczami z innych serwerów.

Dodatkowe Informacje

Sprawdź stronę Status Serwerów w celu uzyskania kompletnej listy serwerów gry, ich języków, strefy czasowej oraz typu reguł w grze.