Przegrzewanie się komputera może prowadzić do niestabilności w grafice oraz spadku liczby wyświetlanych klatek na sekundę. Aby zmniejszyć ryzyko błędów wywołanych przegrzewaniem się komputera, wykonaj następujące czynności.

Windows

Możesz monitorować temperaturę podzespołów podczas gry. Aby to zrobić, pobierz darmową wersję programu HWMonitor firmy CPUID. Po zainstalowaniu tego programu wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom program HWMonitor.
 2. Włącz HWMonitor podczas gry i pozwól mu pracować do chwili napotkania problemu.
 3. Sprawdź maksymalne temperatury zarejestrowane przez program HWMonitor. Problemy z przegrzewaniem się podzespołów mogą występować, jeśli temperatura procesora przekroczy 60 stopni Celsjusza, a karty graficznej (GPU) 80 stopni Celsjusza.
 4. Jeśli chcesz dostarczyć nam informacji o temperaturach, to zrób zrzut ekranu lub przepisz wartości widoczne w sekcji "Maksymalna temperatura" i wskaż urządzenie, którego dotyczą.

Aby uniknąć przegrzania:

 1. Sprawdź, czy w obudowie nie nagromadził się kurz, który może powodować przegrzewanie komputera. Użyj sprężonego powietrza w puszce, aby usunąć kurz z wentylatorów i otworów w obudowie.
 2. Jeśli używasz laptopa, graj na twardym podłożu. Miękkie powierzchnie utrudniają obieg powietrza i mogą spowodować wzrost temperatury komputera podczas pracy. Najlepszą powierzchnią do grania na laptopie jest biurko lub stół.
 3. Działanie zbędnych aplikacji i procesów może powodować dodatkowe obciążenie komputera i wzrost temperatury jego pracy. Spróbuj zamknąć aplikacje działające w tle.
 4. Włącz Synchronizację Pionową w celu ograniczenia liczby wyświetlanych klatek, co powinno obniżyć temperaturę GPU.
 5. Obniżenie jakości w ustawieniach grafiki również może pomóc w zwiększeniu wydajności i zmniejszeniu temperatury pracy komputera.
 6. Upewnij się, że grasz w odpowiednio niskiej temperaturze. Gra w pomieszczeniu lub otoczeniu, w którym temperatura przekracza 27 stopni Celsjusza, może powodować przegrzewanie się komputera.

Mac

Aby uniknąć przegrzania:

 1. Jeśli używasz laptopa, graj na twardym podłożu. Miękkie powierzchnie utrudniają obieg powietrza i mogą spowodować wzrost temperatury komputera podczas pracy. Najlepszą powierzchnią do grania na laptopie jest biurko lub stół.
 2. Działanie zbędnych aplikacji i procesów może powodować dodatkowe obciążenie komputera Mac i wzrost temperatury jego pracy. Spróbuj zamknąć aplikacje działające w tle.
 3. Obniżenie jakości w ustawieniach grafiki również może pomóc w zwiększeniu wydajności i zmniejszeniu temperatury pracy komputera.
 4. Sprawdź, czy w obudowie nie nagromadził się kurz. Może to powodować przegrzewanie się komputera. Spróbuj usunąć kurz sprężonym powietrzem lub odkurzaczem z zabezpieczeniem antystatycznym, który jest przeznaczony do czyszczenia wrażliwych podzespołów elektronicznych. Jeśli obawiasz się usuwania kurzu ze swojego komputera Mac, zanieś go do najbliższego autoryzowanego serwisu Apple (AASP – Apple Authorized Service Provider), aby powierzyć czyszczenie komputera osobie, która zajmuje się tym zawodowo.
 5. Upewnij się, że grasz w odpowiednio niskiej temperaturze. Gra w pomieszczeniu lub otoczeniu, w którym temperatura przekracza 27 stopni Celsjusza, może powodować przegrzewanie się komputera. Skieruj wiatrak na swój komputer Mac, aby zapewnić cyrkulację chłodnego powietrza wokół niego, albo kup podkładkę chłodzącą do laptopa.
 6. Jeśli zauważysz, że mimo wykonania powyższych czynności twój komputer Mac się przegrzewa, może to być spowodowane indeksowaniem plików przez funkcję Spotlight. Zwykle trwa to kilka godzin i ma poprawiać szybkość wyszukiwania plików na dysku twardym. Kliknij ikonę funkcji Spotlight, aby sprawdzić, ile czasu pozostało do zakończenia indeksowania. W czasie indeksowania plików przez funkcję Spotlight staraj się nie uruchamiać gier na swoim komputerze Mac, ponieważ wpłynie to na wydajność i może spowodować przegrzanie.

Czy wszystkie opisane rozwiązania zostały przetestowane?

Jeśli pomimo wykonania powyższych kroków nadal potrzebujesz pomocy, odwiedź nasze Fora Pomocy Technicznej (World of Warcraft) (StarCraft II) (Diablo III) (Hearthstone) (Heroes of the Storm) (Overwatch) lub skontaktuj się z nami.