Battle.net Authenticator zapewnia dodatkową warstwę ochronną konta przed nieupoważnionym dostępem i pozwala na jednoczesne zabezpieczenie do trzech kont Battle.net. 

POBIERZ BATTLE.NET AUTHENTICATOR

Korzystającym z Battle.net Mobile Authenticator sugerujemy aktywację Alertów Komórkowych. Ta darmowa usługa pozwoli na łatwe usunięcie Authenticatora za pomocą wiadomości tekstowej.

Działanie

Logowanie na konto spowoduje wysłanie do twojego urządzenia prośby o autoryzację tego procesu. Jeśli kod na urządzeniu odpowiada temu na komputerze, to naciśnij Zatwierdź.

Jeśli chcesz logować się za pomocą generowanego przez authenticator losowego kodu numerycznego, to na swoim komputerze kliknij Użyj kodu z aplikacji Authenticator. Następnie na swoim urządzeniu naciśnij Wprowadź kod ręcznie w celu wygenerowania kodu autoryzującego. Każdy kod jest unikalny i ważny tylko raz.

Jeśli preferujesz wpisywanie kodu przy każdym logowaniu, to wejdź do sekcji authenticatora na stronie Zarządzania Kontem Battle.neti zaznacz Wymaga kodu z tokena Authenticator przy każdym logowaniu się do gry.

Bezpieczeństwo

Jeśli logujesz się regularnie z tego samego miejsca, to możesz nie zostać poproszony o kod z authenticatora. Dzięki temu logowanie z bezpiecznych lokacji staje się szybsze.

Jeśli otrzymasz prośbę o autoryzację, która nie została zainicjowana przez ciebie, to kliknij Odrzuć oraz zmień hasło na swoim koncie Battle.net.

Uwaga: Klasyczne gry Blizzarda nie są chronione przez Authenticator Battle.net. Aby upewnić się, że twoje konto jest bezpieczne, zapoznaj się z informacjami na stronie Bezpieczeństwo konta i komputera.

Odzyskiwanie authenticatora

Nowy telefon

Jeśli chcesz przenieść Mobile Authenticator na nowe urządzenie, musisz najpierw usunąć aplikację ze starego, a następnie dodać nowy Authenticator. Jeśli nie masz dostępu do starego urządzenia, musisz najpierw skontaktować się z nami.

Cloud Sync dla użytkowników Apple

Jeśli korzystasz z aplikacji Battle.net Mobile Authenticator na urządzeniu Apple, zalecamy aktywację pęku kluczy iCloud.. Dzięki temu będzie można zapisać numer seryjny i kod przywracania authenticatora w Apple iCloud, a następnie łatwo przywrócić authenticator bez konieczności kontaktu z działem obsługi klienta.

Usuwanie

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz usunąć Authenticator, wykonaj polecenia opisane w tym artykule.

Core Hound Pup

Core Hound Pup (Ogniste Szczenię) to zwierzak przypisany do całego konta i dostępny dla graczy na serwerach w Ameryce Północnej, Europie i Korei. Po przyłączeniu Battle.net Authenticator do twojego konta, Core Hound Pet pojawi się w skrzynce pocztowej w grze.

Jeśli usuniesz Authenticator, Core Hound Pup zniknie z kolekcji wszystkich twoich postaci po wylogowaniu się z gry. Aby ponownie otrzymać zwierzaka, musisz raz jeszcze podłączyć Authenticator do konta.

Uwaga: Postacie World of Warcraft Classic nie mogą otrzymać Zwierzaka Core Hound Pup.

Powiększony Plecak

Kiedy do konta zostanie dołączony Battle.net Authenticator i Alerty Komórkowe, to rozmiar podstawowego plecaka zostanie powiększony. Jeśli usuniesz Authenticator lub Alerty Komórkowego, to wielkość plecaka powróci do podstawowego rozmiaru, a przedmioty z utraconej przestrzeni zostaną przeniesione do innych toreb.